ІНДІЯ — країна, в якій є все: пустелі і джунглі, очеретяні халупи і палаци махараджей, жебраки і респектабельні бізнесмени, жорстоке пуританство і цілі квартали «червоних ліхтарів», заборонена, але понині жива кастова система і державний устрій, що залишився від англійців — колонізаторів. Величні Гімалаї і таємничий Тибет, священна річка Ганг і тропічні ліси Західних Гат, десятки морських курортів і «золотий трикутник», численні пам’ятники минулих століть і величезна кількість музеїв — все це складає національну гордість цієї країни.

Географія

Індія розташована в Південній Азії, здебільшого на півострові Індостан. Узбережжя Індії, довжина якого становить понад 7 тис. Км., Омивається водами Індійського океану — Бенгальською затокою з південного сходу і Аравійським з південного заходу. Площа території Індії становить 3,3 млн км, за цим показником країна посідає сьоме місце в світі.

Клімат

На більшій частині території Індії виділяються три сезони: жаркий і вологий з пануванням південно-західного мусону (червень — жовтень); відносно прохолодний і сухий з переважанням північно-східного пасату (листопад — лютий); дуже жаркий і сухий перехідний (березень — травень). Найбільш сприятливий час для відвідування Індії — з жовтня по травень.

Кухня

Індійська кухня різноманітна і незвичайна. Вона відображає складне нашарування культур, історії та релігійних переконань. Традиційна індійська кухня є невід’ємною частиною індійської культури — найдавнішої культури людства. Кухня Індії славиться величезною різноманітністю страв, різних за стилем приготування. Існують як гострі страви, так і ніжно-м’які, Майстерність кухарів індійської кухні полягає в тонкому змішуванні різноманітних спецій, необхідних для посилення смаку. Індійська кухня немислима без використання прянощів, трав і приправ, які надають стравам витончений аромат. Як прянощі використовують коріння, кору і насіння рослин таких, як імбир, асафетида, кориця, коріандр, кмин, гірчиця і безліч інших. Трави — це свіже листя або квіти, наприклад, листя каррі, коріандру і м’яти, а також шафран — сушені рильця крокусу (Сrocus sativus). Як приправи використовуються лимонний сік, рожева вода, горіхи та ін.

Природа

В Індії кілька природних зон з абсолютно різними умовами — від арктичних до тропічних: трансгімалайске плато Північної Індії; Гімалаї і їх передгір’я в Північній Індії; передгір’я Гімалаїв в Північно-Східній Індії; пустелі, заболочені райони і солончаки Західної Індії; рівнини Північної і Східної Індії; плоскогір’я центральної Індії з сухими субтропічними і тропічними лісами; гори Південної Індії з вологими тропічними лісами; низинні тропічні регіони Південної Індії; морське узбережжя, острови, мангрові ліси і прибережні води. Кожному з цих регіонів властива своя екосистема, яка може разюче відрізнятися від сусідніх.

Всупереч поширеній думці, велика частина території Індії — аж ніяк не джунглі, де гуляють слони з тиграми, а сільськогосподарські угіддя або абсолютно не придатні для життя напівпустелі, утворені в результаті багатьох років безсистемної експлуатації. Всемістний вплив людини на природу призвів до того, що багато індійських видів флори і фауни зникли або знаходяться на межі зникнення. В останні роки індійський уряд докладає великих зусиль, щоб зберегти те, що залишилося. На території Індії діє безліч національних парків і заповідників, де ще іноді можна побачити дику природу індійських джунглів у всій її красі і пишноті.