Таїланд — древня країна Сіам, оповита легендами, в останні роки став доступний для широкого кола туристів. Наших співвітчизників комфортний відпочинок в Таїланді привертає мальовничою природою, розвинутою туристичною інфраструктурою, всілякими розвагами, чистими пляжами і чистим морем, а також спрощеною системою в’їзду. Найпопулярнішими пляжними курортами Таїланду є Бангкок, Паттайя, Крабі, Хуахін, Ча-Ам, Районг, острова Пхукет, Чанг, Пхі-Пхі, Самет і Самуї. Тут Таїланд пропонує готелі різного рівня комфортності з власними пляжами, нічні клуби і масажні салони. Але Таїланд — це не тільки море і сонце, країна з древньою культурою і звичаями зуміла зберегти свою самобутність, пам’ятники архітектури та храми.

Географія

Таїланд розташований в Південно-Східній Азії на півострові Індокитай, омивається водами Андаманського моря на південному заході і Сіамської затоки на південному сході. Його обриси нагадують голову слона і нерідко самі тайці називають Таїланд «країною слона», а королівським символом є білий слон. Загальна площа території — 513 115 км2, що приблизно дорівнює території Франції. Столиця Таїланду — Бангкок (тайською «Крунг Теп» — «Місто ангелів») є найбільшим містом країни.

Клімат

Майже весь Таїланд знаходиться в субекваторіальному поясі, у вологих тропіках, що й обумовлює високу середньорічну температуру — +28 C в поєднанні з мусонним кліматом. Протягом року в Бангкоку температура змінюється від + 350C в квітні до 170 у грудні. Опадів випадає понад 1000 мм на Менамській низовині, менше 900 мм на плато Корат, в гірських районах до 3000 мм (місцями більше) на рік. Тривалість дощового сезону від 6 до 8 місяців. У Таїланді три основних пори року: жаркий, сезон дощів і холодний. У холодний період (листопад — лютий) середньомісячна температура в Бангкоку падає до +25 C, а на півночі країни — до +20 C, тоді як в жаркий досягає + 30-35 C і вище. Тому сильно рекомендується носити легкий одяг; НЕ синтетику, а бавовну. Правда, при відвідуванні деяких храмів (наприклад, Храм Смарагдового Будди в Бангкоку) потрібно, щоб коліна і плечі як у жінок, так і у чоловіків, були закриті, плюс до всього одяг повинен бути чистим.

Природа

Таїланд розташований в зоні вологих тропічних лісів. Близько 65% його площі займають джунглі. У рослинному покриві Таїланду переважають листопадні тропічні (мусонні) ліси, в яких ростуть тика і червоне дерева, сал, бамбук і інші. Плоди деяких лісових рослин (мангустан, дурьян, банан) їстівні.

Тваринний світ

У лісах і в бамбукових заростях живуть самі різноманітні тварини: носороги, слони, тапіри, тигри, леопарди, дикі кішки, білки. Особливо багато там мавп. Зустрічаються не тільки макаки, ​​але і людиноподібні — гібони. У саванах водяться антилопи, олені, дикі буйволи і дикі бики- гаур і бантенг. По всій країні, в лісах і на полях, маса змій, серед них немало отруйних, наприклад «строкаті стрічки» і величезні королівські кобри. Різноманітні птахи: фазани, павичі, папуги, птах-носоріг, чаплі, сіамський краснозобий журавель. У річках — крокодили; різноманітні види риб (головним чином коропові).